ES Komisija dodas uz Deli, cerot atsākt Indijas un ES “stratēģisko partnerību”

Indija ir grūts partneris, taču Ursula fon der Leiena un viņas komanda cer uz ciešākām saiknēm trīs frontēs: tirdzniecībā, tehnoloģijās un situācija Ukrainā.

Vairāk nekā 20 Eiropas komisāri ceturtdien un piektdien dosies uz Deli, lai tiktos ar Indijas valdību, lai atsāktu Indijas un ES “stratēģisko partnerību”, kuras mērķis ir iegūt lielāku piekļuvi subkontinenta milzīgajam tirgum, veicināt sadarbību galvenajās tehnoloģiju nozarēs un iegūt Indijas atbalstu Ukrainā. Taču Indija nav vieglākā partnere.

Tirdzniecības sarunas starp abiem blokiem tika uzsāktas 2007. gadā bez īpašiem panākumiem, taču pēc vairākiem neveiksmīgiem startiem šī vizīte Indijā iezīmēs atsākšanos.

Ņemot vērā saspīlētās tirdzniecības attiecības ar saviem galvenajiem partneriem – ASV un Ķīnu, Eiropas Komisija īsteno savu stratēģiju dažādot tirdzniecības nolīgumus visā pasaulē. 2024. gadā ES un Indija apmainījās ar precēm 120 miljardu eiro vērtībā.

Lielākas tirdzniecības potenciālu kavē eiropieši, kas Indiju uztver kā protekcionistisku partneri, ar kuru sarunas bieži ir sarežģītas. “Indijas tirgus ir salīdzinoši slēgts,” sacīja viena augsta līmeņa ES amatpersona, “jo īpaši attiecībā uz galvenajiem produktiem, kas ir komerciāli svarīgi ES un mūsu dalībvalstu nozarēm.”

ES meklēs iespēju piekļūt dažiem galvenajiem eksporta produktiem, piemēram, automašīnām, stiprajiem dzērieniem un vīniem. Taču stiprie dzērieni ir jutīgs sarunu temats, jo Indijā ir stingri valsts noteikumi un augsti tarifi. Vispārīgāk runājot, ES plāno atsākt sarunas par nolīgumu, kas aptvertu tarifus un beztarifu barjeras, kā arī saistības attiecībā uz piekļuvi publiskajam iepirkumam.

Sadarbība tehnoloģiju jomā

Šī ir nozare, kurā Indijai un ES ir kopīgas intereses. ES cer no tā gūt labumu. 2023. gadā abi bloki izveidoja Tirdzniecības un tehnoloģiju padomi, kas otro reizi tiksies ģenerālkomisāru brauciena ietvaros, lai runātu par sadarbību tehnoloģiju jomā.

Mākslīgais intelekts būs daļa no diskusijām, jo ​​premjerministrs Narendra Modi bija līdzpriekšsēdētājs AI Action samitā Parīzē pirms divām nedēļām, un Indija rīkos jaunu samitu par AI pēc sešiem mēnešiem. “ES un Indija AI attīstībā atpaliek no Ķīnas, un tā varētu būt auglīga sadarbības joma,” uzskata Anunita Čandrasekara, Eiropas Reformu centra eksperte.

 

Spread the love

Pievienot komentāru